Ondřej Klymčiw po 2. etapě rallye Dakar 2018: „Dnes to byl typický Dakar: nebezpečný, rychlý a těžká navigace!“

Od: Klymčiw Racing 4 roky ago

Na rallye Dakar 2018 závodníky dnes čekala druhá etapa, která byla mnohem náročnější, než včerejší úvodní etapa. Celkem mají za sebou 278 km, z nichž je 267 km rychlostní zkoušky. Ta jezdce dokonale prověřila ve všech směrech.

Během druhé etapy rallye Dakar 2018 si závodníci užili okolí města Pisco. Pořadatel chtěl naplno využít peruánského terénu a hlavně písčitých dun, proto se dnes nikam nepřesouvalo. Veškeré zázemí zůstalo v Piscu, kam se včera přijelo z hlavního města Limy. Z celkových 278 km dnes závodníci absolvovali 267 km rychlostní zkoušky, z nichž bylo 40 km v kaňonech. Poté byly v hlavní roli hlavně duny.

Ještě před vyjetím Ondra Klymčiw krátce zhodnotil to, co ho čeká. „Dnes nás čeká druhá etapa a myslím si, že by mohla být hodně zábavná. Bude to 270 km a jedeme až po autech, takže trať bude rozbitá, navíc se budeme muset prodírat pomalejšími auty a buginami. Budu se také snažit předjet nějaké motorky, které se přes nás dostaly včera. Odhaduji, že by to mohlo trvat kolem pěti hodin. Držte nám palce.“

Ondra Klymčiw byl první ze svého týmu, kdo se pustil do dnešní etapy. Startoval z 32. místa, které si vyjel ve včerejší etapě. Z 65. místa vyrazil Petr Vlček, z 84. místa Gabriela Novotná a z 93. místa Bill Conger.

Dnešní etapu nakonec Ondra Klymčiw zvládl mnohem rychleji, než ráno předpokládal. Do cíle dorazil se ztrátou 00:20:37 na vítěze Joana Barreda Borta, jehož čas je 02:56:44. To Ondrovi zatím stačí na průběžné pěkné 21. místo, takže svůj cíl splnil.

„Dneska to bylo hodně náročné, jak navigačně, tak terénem.“ rozpovídal se Ondřej Klymčiw krátce po dojetí etapy. „Samozřejmě, že to bylo na začátku rozježděné od aut, navíc jsem na prvních 40 až 50 kilometrech viděl spoustu rozbitých aut, takže už asi netoužím po tom závodit v autě. Bylo to opravdu náročné a hlavně nebezpečné. Byla to přesně taková hezká etapa Dakaru – nebezpečná, rychlá, těžká navigace.“

„Do tankovačky jsem dojel asi se dvěma deci v nádrži, takže jsem měl kliku, že jsem se tam dostal. Dojel jsem zatím na 21. místě. Jsem spokojený, líbilo se mi to a jsem zhruba pět, šest minut za Štefanem, takže super. Už se těším na zítra. Dneska ještě zkusím udělat nějaké video, tak se máte na co těšit. Sledujte nás a díky za podporu.“

Petr Vlček už také dorazil do cíle. Jeho ztráta je 01:18:43, což stačí na průběžné 80. místo. Gabriela Novotná a Bill Conger jsou v době odesílání této zprávy ještě na trati.

#IMOK #OK #OK22 #ONDREJKLYMCIW #DAKAR2018 #FULLGAS #TOP10 #PETRVLCEK #GABRIELANOVOTNA #BILLCONGER #KLYMCIWRACING

Pro více informací navštivte:
Web: https://www.ondrejklymciw.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/klymciwondrej/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCdYyH3NIi9jOcKyHqAYZJVA

Instagram: https://www.instagram.com/ondrejklymciw/
Twitter: https://twitter.com/ondrejklymciw

Kontakt pro média:

press@klymciwracing.com

Stejně jako v loňském roce můžete využít přístupu na týmové FTP, kde budou k dispozici fotografie a videa z místa.

Přímý přístup do složky přes webový prohlížeč pro prohlížení souborů:

https://www.ondrejklymciw.cz/klymciw-racing/press/

  • Uživatelské jméno: press
  • Heslo: press
Kategorie:
  Dakar 2018
tento článek byl sdílen 0 krát
 500