Konec Dakaru pro Ondru Klymčiwa

Od: Klymčiw Racing 4 roky ago

Závodníky letošního ročníku rallye Dakar 2018 dnes čekala třetí etapa, která byla svým charakterem podobná té včerejší. Ondra Klymčiw bohužel cíl této etapy neviděl, protože musel odstoupit kvůli nehodě a skončil v nemocnici.

Třetí etapa rallye Dakar 2018 závodníky zavedla opět do okolí města Pisco. Díky tomu je stejně jako ve druhé etapě čekaly kaňony a písčité duny. Hned ráno motorkáři odstartovali do rychlostní zkoušky, která byla vypsána na 296 km. Celkem dnes najeli 504 km při cestě do města San Juan De Marcona.

Video: Dakar 2018 – Etapa 1 – 2

https://www.facebook.com/klymciwondrej/videos/1986651321608824/

Ondřej Klymčiw díky včerejšímu 21. místu startoval mezi prvními, takže trať před ním nebyla ještě tak rozbitá. Petr Vlček, druhý jezdec týmu Klymčiw Racing, vyrážel do etapy z 80. místa. Gabriela Novotná, která je první českou motorkářkou v této soutěži, jela po včerejším výkonu ze 109. místa.

Poslední jezdec týmu, Američan Bill Conger, kvůli včerejšímu pádu a rozbité motorce dojel do cíle 2. etapy až na 123. místě, takže dnes musel startovat ze zadních pozic. Přesto je dobré, že všichni jezdci týmu vyrazili do další etapy v soutěži.

Video: Start Ondřeje Klymčiwa do 3. etapy

https://www.facebook.com/klymciwondrej/videos/1986601264947163/

Přibližně po 50 kilometrech měřeného úseku čekal jezdce první průjezdní bod, na kterém se Ondřej Klymčiw pohyboval na 28. místě se ztrátou jen 03:45. Během dalšího úseku se jeho ztráta rozšířila jen na 06:22 a pozici si udržoval stejnou. To byla na programu tankovačka a poté druhá část rychlostní zkoušky. Na dalším průjezdním bodě (WP4) si Ondra udržoval svou 28. pozici se ztrátou necelých sedmi minut, jen 06:54.

Dobře rozjetá etapa pro Ondru bohužel předčasně skončila. V náročném terénu přišel těžký pád, Ondra skončil v bezvědomí a musel být letecky transportován do nemocnice v Limě.

„Ondra při pádu utrpěl těžká zranění, ale byl uveden do stabilizovaného stavu. Nyní je udržován v umělém spánku a čekají ho další vyšetření. Snad budeme brzy vědět víc a bude v pořádku,“ uvedla manželka Tereza po telefonu s lékaři.

Do nemocnice dorazil David Veselý, člen doprovodu, který by měl později dostat více informací. Všem, kteří Ondru podporujete a držíte mu palce, mockrát děkujeme. I přes tuto smutnou zprávu se musí zbytek týmu připravit na zítřejší čtvrtou etapu, do které vyrazí Petr Vlček, Gabriela Novotná a Bill Conger.

Petr Vlček vyrazil do dnešní etapy na 80. místě, ale hned během prvních kilometrů trochu ztratil. V závěru svou ztrátu začal stahovat a nakonec se dostal zpátky na průběžné 81. místo, takže se přiblížil k ranní startovní pozici. Jeho ztráta na vítěze Sama Sunderlanda je 01:30:39 a etapu zajel za 04:51:22. V celkovém hodnocení za tři etapy je na 72. místě.

Gabriela Novotná ve své debutové účasti na rallye Dakar podává pěkný výkon. Během první části dnešní etapy se propadla na 119. místo, ale poté získala spoustu pozic a dostala se na hranici stovky. Do cíle nakonec dojela v čase 06:02:21 se ztrátou 02:41:38 a je na 114. místě. Gabča je po dnešní etapě na celkovém 102. místě.

Američan Bill Conger do závodu vyrazil naplno a postupně se ze 123. místa dostával startovním polem dopředu, až se pohyboval kolem 70. místa. Poté se na chvíli nezobrazovaly jeho průběžné časy, ale do cíle dorazil v čase 04:44:40 a se ztrátou 1:23:57. To mu stačí na průběžné 75. místo. Celkově po třech etapách Bill obsadil 106. místo.

#OK #OK22 #ONDREJKLYMCIW #DAKAR2018 #PETRVLCEK #GABRIELANOVOTNA #BILLCONGER #KLYMCIWRACING

Pro více informací navštivte:
Web: https://www.ondrejklymciw.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/klymciwondrej/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCdYyH3NIi9jOcKyHqAYZJVA

Instagram: https://www.instagram.com/ondrejklymciw/
Twitter: https://twitter.com/ondrejklymciw

Kontakt pro média:

press@klymciwracing.com

Stejně jako v loňském roce můžete využít přístupu na týmové FTP, kde budou k dispozici fotografie a videa z místa.

Přímý přístup do složky přes webový prohlížeč pro prohlížení souborů:

https://www.ondrejklymciw.cz/klymciw-racing/press/

  • Uživatelské jméno: press
  • Heslo: press
Kategorie:
  Dakar 2018
tento článek byl sdílen 0 krát
 800