Jmenuji se Ondřej Klymčiw

Ondřej Klymčiw (1985) pochází z východočeských Řečan nad Labem. Je ženatý a má dva syny. Jeho život je úzce spjatý s motorkami, ale teprve pár let zpátky se začal naplno věnovat disciplíně, ve které se mu teď tak skvěle daří – navigační rally.

Ondřej Klymčiw

Ondřej Klymčiw

Ondřej Klymčiw

Můj příběh o Dakaru

Už jeho začátky byly korunovány úspěchy. Po výsledcích na tuzemských amatérských rally začal objíždět i zahraniční podniky. Odtud si vozil velmi dobré umístění. Proto z kraje roku 2014 zkusil štěstí a podal přihlášku na nejtěžší závod světa – rally Dakar 2015, který se jede v zemích Jižní Ameriky.

Přijímacím dopisem začalo období tvrdého tréninku a odříkání. Snaha se však mnohonásobně vyplatila a Ondřej skončil jako nejlepší z Čechů na úžasném 20. místě, navíc získal cenu jako 2. nejlepší nováček závodu a 8. místo mezi amatéry.

Další úspěchy

Tento rok navázal na dakarovský triumf dalšími úspěchy i v závodech mistrovství světa, které jede světová špička. Úžasným vítězstvím na řecké Serres Rally, 20. místem na závodě mistrovství světa na Sardinii a 8. místem na marocké Merzouga Rally. Na těchto závodech Ondra neprověřuje pouze fyzickou a jezdeckou kondici, ale především sbírá cenné zkušenosti v závodním poli, které je nabité tvrdou konkurencí. A i když je každá rally úplně jiná, tak právě možnost projet řecké hory, marocké písečné duny a všechno to bahno a kamení, je skvělá příležitost natrénovat a nasbírat zkušenosti na tak náročný závod, jakým Dakar bezesporu je.
Všechny tyto zkušenosti se Ondřej chystá zúročit a opět bojovat o co nejlepší umístění v závodě Dakar 2016.

Buďte u toho i Vy a držte Ondrovi palce!

20. místo na svém prvním DAKAR-u
2. místo v kategorii Nováček
8. místo v kategorii Amaterských závodníků

Úspěchy na Rallye DAKAR 2015

Dakar 2016

Facebook